سئو یکی از اصلی ترین مباحث آنلاین مارکتینگ می باشد که این روزها شاهد برجسته بودن این موضوع مهم هستیم.در اصل سئو به مجموعه روش هایی که باعث بهینه سازی سایت برای بهتر دیده شدن توسط موتور های جستجو به کمک دانش فنی و ابزار های مربوطه و در نهایت افزایش بازدید سایت توسط افرادی که نیاز مند به محصولات و یا خدمات شما هستند گفته می شود.

 

اهمیت سئوسایت

در نظر داشته باشید که طراحی وب سایت به تنهایی نمی تواند کمکی به معرفی شما در موتورهای جستجو کند.لذا اگر دیده شدن در بستر اینترنت به ویژه موتور های جستجو مد نظر شماست راهی جز سئو کردن سایت خود ندارید.معمولا طراحی وبسایت مدت زمان محدودی را درگیر می کند ولی سئو نیازمند فعالیت دائمی می باشد.به طوری که اگر بعد از یک سال فعالیت سئو سایت شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد در صورت عدم فعالیت قطعا سایت شما به صفحات پایین تر گوگل انتقال پیدا میکند و این نشان دهنده این است که برای قرار گرفتن در اوج باید تلاش دائمی کرد.

به روز بودن سئو

با پیشرفت تکنولوژی به ویژه شاخه هوش مصنوعی و همچنین افزایش کاربران اینترنت در دنیا باعث شده تا گوگل هر ساله الگوریتم های خود را به روز کرده تا نتایج بهتری برای جستجوی کاربران به نمایش بگذارد.این امر باعث شده تا متخصصین سئو همیشه زمانی برای به روز رسانی دانش خود اختصاص دهند. با این تفاسیر اگر قرار است شما هم یکی از متخصصان سئو باشین باید از منابع به روز در این حوزه استفاده کنید و همیشه برای به روز بودن آماده باشید

برای سئو سایت چقدر زمان لازم است؟

یکی از سوالات رایج در زمینه سئو مدت زمان لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب است که معمولا جواب معین و قطعی برای آن وجود ندارد ولی با بررسی برخی مسائل می توان مقدار حداکثر و حداقل زمان لازم برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل تخمین زد.

برای اینکه وب سایت شما در صفحات اول گوگل قرار بگیرد مولفه های بسیاری را باید در نظر گرفت اما بعد از رعایت کردن اصول فنی دو عامل مهم در تعیین زمان لازم برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل وچود دارد:

محتوا نویسی و ایجاد صفحات جدید سایت

بیایید اینگونه شروع کنیم که دو وب سایت AوB در یک موضوع شروع به فعالیت کرده و تمام استاندارد ها و مراحل سئو را هردو به درستی انجام داده اند.خوب به نظر شما گوگل چگونه در زمان کمتری یکی از این دو وب سایت را درصفحه اول قرار می دهد؟

تعیین کننده مدت زمان لازم برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، کیفیت و کمیت محتوا نویسی می باشد. برای مثال اگر وب سایت A به صورت منظم و با رعایت پروتکل های محتوا نویسی ماهانه تعداد 10 صفحه ایجاد کند قطعا زودتر از وب سایت B که با همین شرایط و ماهانه تعداد 7  صفحه ایجاد میکند در صفحه اول قرار خواهد گرفت.لذا به هر اندازه تعداد صفحات ایجاد شده با کیفیت خود را بالا ببرید در مدت زمان کمتری به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

میزان رقابت در زمینه موضوع سایت

معمولا هدف طراحی وب سایت ها، فروش و ارائه محصولات و خدمات مختلف می باشد که در بین موضوعات و محصولات، رقابت متفاوتی وجود دارد.برای مثال رقابت در فروش گوشی موبایل خیلی بیشتر از فروش تاسیسات ساختمانی هست و همین موضوع باعث می شود که یک سایت فروش تاسیسات ساختمانی برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مدت زمان کمتری نسبت به سایت فروش گوشی موبایل نیاز داشته باشد.

مثال گفته شده برای این بود که اصل موضوع برای شما ملموس باشد و یک دید کلی به شما بدهد ولی برای اینکه به طور دقیق از میزان رقابت در زمینه وب سایت خود بدانید نیازمند به دانش سئو و آنالیز می باشد که متخصصین گروه آموزشی نرم افزاری مهرشان به صورت رایگان این کار را برای شما انجام می دهند برای این کار کافیست با یکی از پل های ارتباطی که در صفحه ارتباط با ما قرار داده شده است مشاوره رایگان دریافت کنید.

آموزش قدم به قدم سئو

در راستای مطالبی ک گفته شد، در گروه آموزشی نرم افزاری مهرشان قصد داریم با استفاده از متخصصین سئو و تولید محتوا از استراتژی آموزش قدم به قدم سئو استفاده کنیم تا افراد علاقه مند به دانش سئو و تولید محتوا به راحتی با مفاهیم اولیه آشنا شده و به صورت عمیق فرایند یادگیری سئو را دنبال کنند.آموزش سئو در وب سایت مهرشان به صورت رایگان و با داکیومنت روان و قوی می باشد.