در سال های گذشته شاهد افزایش چشمگیر کاربران اینترنت و همچنین کسب و کارهای اینترنتی در کشورمان هستیم.در حال حاضر  بیش از 45 میلیون کاربر اینترنت در ایران وجود دارد که این رقم هر ساله رو به افزایش است این آمار و ارقام خود گویای همه گیر شدن استفاده از فضای مجازی در عصری که به عصر ارتباطات معروف است می باشد.

چرا باید وب سایت داشته باشیم؟ 

اگر یک نگاه واقع بینانه به اطراف خود داشته باشیم متوجه این موضوع خواهیم شد که استفاده از فضای مجازی نوعی نیاز روزمره شده و افراد برای انجام دادن کارهای خود با استفاده از فضای مجازی تمایل بیشتری دارند. همین امر موجب شده در سال های اخیر، کسب و کارها جایگاه خود را در بستر اینترنت پیدا کنند.چنانچه هنوز هم خیلی ها محیط کسب و کار خود را محدود به فضای فیزیکی کرده اند ولی با شرایط کنونی برای اینکه کسب و کار خود را توسعه دهند باید از بستر اینترنت کمک بگیرند.در ادامه به برخی از دلایل داشتن وبسایت می پردازیم:

چرا-وب-سایت

کاهش هزینه راه اندازی کسب و کار

برای داشتن یک فروشگاه و حتی یک مغازه کوچک باید متحمل هزینه هایی مانند ودیعه و اجاره مغازه، دکراسیون، محصولات و سایر هزینه های جانبی باشیم ولی تنها با داشتن یک وب سایت خوب و سئو شده می توانید با حداقل هزینه ممکن فروشگاه خود را ایجاد کنید.محصولات خود را به صورت دسته بندی شده با بهترین شکل ممکن در دسترس مشتریان خود قرار دهید. توضیحات کاملی از محصولات و خدمات خود را در معرض دید قرار دهید. با کمی تامل متوجه خواهید شد که برای تغییر دکراسیون یک مغازه یا برای تغییر محصولات چه هزینه های سرسام آوری باید پرداخت شود، اما اگر برای کسب و کار خود یک وب سایت داشته باشید میتوانید با کمترین هزینه ممکن دیزاین سایت خود را تغییر دهید و یا محصولات خودتان را اضافه کنید.

عدم محدودیت زمان سرویس دهی

اگر شما صاحب کسب و کار فیزیکی باشید تنها ساعات خاصی از روز می توانید فعالیت داشته باشید کما اینکه ممکن است به دلایل مختلفی مانند تعطیلات رسمی حتی در ساعات تعیین شده هم نتوانید فعالیت بهینه داشته باشید.اما با داشتن وب سایت، دیگر محدودیت زمانی برای کسب و کار خود ندارید.در هر ساعتی از شبانه روز محصولات و خدمات شما با بهترین حالت ممکن با کامل ترین توضیحات در معرض دید مشتریان شما بوده و احتمال فروش در هر لحظه وجود دارد و به هر اندازه که کیفیت سایت شما محصول ارائه شده بالاتر باشد از فروش بیشتری بهره مند خواهید شد...به قول معروف : خودت بخواب سایتت کار کنه 

جغرافیایی به وسعت وب

شاید بزرگترین دست آورد اینترنت حذف مرزهای جغرافیایی باشد، با داشتن یک وبسایت، دیگر کسب و کار شما محدود به محله، شهر و یا کشور شما نیست بلکه جغرافیای شما به وسعت بستر وب می باشد و شما میتوانید خارج از محدوده مکانی خود دیده شوید فقط کافیست در این فضا قرار بگیرید و محصولات، خدمات و توانایی های خود را به اطلاع مردم جهان برسانید. باطراحی و توسعه یک وب سایت خوب شما توسط افراد بیشتری دیده خواهید شد و در پیرو این امر با افزایش فروش شگفت انگیری مواجه خواهید شد.

تقاضا در موتور های جستجو

حتما برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در یک تایمی از شبانه روز تصمیم برای خرید محصول و یا دریافت خدمات می گیرید و اولین کاری که می کنید این است که در گوگل درمورد آن تحقیق کنید.امروزه مبحث زمان برای مردم دنیا یک چالش جدی به شمار می رود با افزایش مشغله های روزمره و کمبود وقت، اکثریت برای رفع نیاز های خود از جمله خرید محصولات و دریافت خدمات، ابتدا از طریق موتورهای جستجو در بستر اینترنت اقدام می کنند و به دنبال دریافت اطلاعات درست و کامل در مورد نیازمندی های خود هستند. با داشتن وب سایت ، کسب و کار شما هم در موتورهای جستجو قرار میگیرد و فرصت ارائه خدمات و محصولات شما تا حد چشمگیری افزایش پیدا می کند

مهم : با توجه به شرایط به وجود آمده در جهان و کاهش رفت و آمد افراد در فروشگاه های فیزیکی، خرید در بستر اینترنت با جهش خارق العاده ای مواجه شده است.

آنالیز بازخورد مشتریان

یکی از راز های موفقیت در فروش، فهمیدن نیاز مشتری می باشد.این کار ممکن نیست مگر با تحلیل ری اکشن های مشتریانی که محصولات و خدمات شما را دیده اند.شاید برایتان سوال باشد که به چه شکلی میتوان این کار را انجام داد؟

در بستر وبسایت با استفاده از امکاناتی مانند گوگل آنالیتیکس(ابزار آنالیز سایت)، نظرات بازدیدکنندگان سایت، سوالات متداول و ... شما می توانید متوجه نقاط ضعف و قوت خود شوید و در ادامه به اصلاح و یا ارتقاء آن بپردازید. با این کار علاوه بر کسب رضایت و اعتماد مشتریان موجود، مشتریان جدید با شرایط بهتری از سایت شما دیدن می کنند و در نتیجه توسعه کسب و کار شما با سرعت بیشتری صورت می پذیرد.

روش طراحی سایت در گروه آموزشی نرم افزاری مهرشان

شما زمانی می توانید از مزایای وب سایت خود بهره مند شوید که سایت شما با یک سری اصول و چارچوب طراحی شده باشد به طوری که برای سئو کردن سایت دچار مشکل نشوید.برای اینکه یک سایت کامل و با اصولی داشته باشین بهتر است طراح سایت از تاثیر نوع طراحی سایت در بهبود روند سئو آگاه بوده و بتواند طراحی سایت با اصول سئو را لحاظ کند.همکاری متخصصین طراحی سایت و سئو در گروه آموزشی نرم افزاری مهرشان باعث شده تا تمامی پروژه ها با استاندارد های جدید سئو طراحی شود که این همکاری تاکیدی بر اصل جمله سایت برای سئو دارد. این اصل که "هر وبسایتی که در این مجموعه طراحی می شود باید برای سئو شدن آماده باشد" از الویت های ما محسوب می شود.

طراحی سایت در ساوه

اولین گروه آموزشی نرم افزاری در ساوه با نام مهرشان آماده ارائه خدمات آموزشی نرم افزاری در زمینه های طراحی وب سایت، بهینه سازی سایت، سامانه های تحت وب ، آموزش برنامه نویسی  به همشریان عزیز می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه درباره ما و همچنین برای برقراری تماس به صفحه ارتباط باما مراجعه کنید.